Chcesz doświadczyć ekstremalnej jazdy samochodem wyścigowym? Koniecznie sprawdź jak się do tego przygotować

To może zabrzmieć oczywiste, ale jest ważne. Chcesz znać układ toru i sekcje, po których będziesz jeździł. Chcesz wiedzieć, jaki rodzaj nawierzchni ma tor. Chcesz wiedzieć, co inni kierowcy znaleźli jako najlepsze linie na torze. Możesz zbadać te informacje online lub oglądając filmy z dni toru, jeśli są dostępne. Będziesz również chciał wiedzieć o prognozie pogody na dzień swojego dnia na torze. Jeśli pada deszcz, warunki na torze będą inne niż kiedy jest sucho. Będziesz musiał odpowiednio dostosować swoją linię wyścigową.

Odwiedź tor wyścigowy trochę wcześniej

Znajomość układu toru pomoże ci przygotować się do doświadczenia wyścigów na torze. Będziesz wiedzieć, czego się spodziewać w tym dniu. Możesz sobie wyobrazić, jak to będzie jeździć na torze. Będziesz wiedział jakie znaczniki hamowania szukać i możesz przewidzieć potrzebę skrętu. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i nastawieniu, możesz błyskawicznie przygotować się do swojego pierwszego razu na torze.

Poznaj swój samochód i jego ograniczenia

Podczas jazdy na torze musisz być w pełni świadomy możliwości swojego samochodu, aby nie jeździć zbyt szybko dla samochodu i swojego poziomu umiejętności. Nie chcesz jeździć szybciej niż twój samochód jest w stanie, ponieważ może to doprowadzić do wypadnięcia z toru lub czegoś gorszego. Jazda w granicach swojego samochodu pomoże zmniejszyć czas okrążenia, a to jest cel jazdy na torze. Chcesz objechać tor tak szybko, jak to możliwe, bez wypadania z niego lub uderzania w ściany. Jeśli zbliżasz się do zakrętu i czujesz, że jedziesz powyżej limitów swojego samochodu, możesz zwolnić pedał gazu. Jeżdżąc nieco wolniej po torze nadal będziesz mógł jechać szybko, ale twój samochód nie będzie doprowadzony do punktu krytycznego.

Nie wahaj się skręcać ostrzej niż zwykle

Podczas jazdy na torze często będziesz jechał szybciej niż na drodze. W rezultacie może się okazać, że będziesz musiał skręcić w zakręt pod ostrzejszym kątem niż normalnie. Nie wahaj się skręcić pod ostrzejszym kątem. Zamiast tego bądź pewny, że możesz skręcić ostrzej niż normalnie. Dzięki temu będziesz mógł przenieść większą prędkość przez zakręt, co przełoży się na szybszy czas okrążenia. Kiedy ścigasz się na torze, zakręty są miejscami, w których znajdziesz najwięcej czasu, więc chcesz zmaksymalizować swoją prędkość na zakrętach tak bardzo, jak to możliwe. Aby to zrobić, musisz być pewien, że możesz skręcić pod ostrzejszym kątem niż normalnie.