Najlepsze strategie zakupu swojej pierwszej kryptowaluty

Nie jest tajemnicą, że żyjemy obecnie w erze walut cyfrowych. Według badań firmy Finder, większość Australijczyków planuje zainwestować w kryptowaluty w ciągu najbliższego roku. To dlatego, że wiele osób widzi potencjał w tym wschodzącym rynku. Nowe pieniądze regularnie napływają do wirtualnej waluty, a wielu bystrych inwestorów wykorzystuje to nowe źródło bogactwa, kupując swoją pierwszą kryptowalutę. Jednak przy tak wielu różnych dostępnych altcoinach, skąd wiesz, który z nich wybrać? Istnieje tak wiele czynników, które należy rozważyć przed dokonaniem inwestycji. Czy masz informacje wewnętrzne o jednej konkretnej monecie? Czy czujesz się komfortowo z jego profilem ryzyka? Czy jest to zgodne z Twoimi długoterminowymi celami finansowymi? Jeśli nie, to co jest? Mając to na uwadze, oto sześć strategii zakupu swojej pierwszej kryptowaluty.

Zbadaj rynek

Zrób swoje badania na temat różnych monet. To pomoże Ci lepiej zrozumieć potencjał i profil ryzyka każdej monety. Jeśli nie masz na myśli żadnych konkretnych altcoinów, możesz użyć narzędzi takich jak CoinMarketCap.com, aby Ci pomóc. CoinMarketCap.com jest świetnym źródłem do badania różnych monet. Strona śledzi cenę, podaż obiegową i inne metryki dla prawie każdego istniejącego altcoina. Wiele z tych altcoinów jest wciąż bardzo nowych. Oznacza to, że są one niezwykle ryzykowne, a ich wartość może wzrosnąć lub spaść w dowolnym momencie. Nie powinieneś kupować żadnego altcoina bez wykonania najpierw znaczących badań. Innymi słowy, nie powinieneś po prostu losowo wybierać kilku altcoinów i kupować ich bez wcześniejszego wykonania pracy domowej. Musisz wykonać swoją należytą staranność przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.

Sprawdź zespół

Następnie sprawdź zespół stojący za altcoinem, aby upewnić się, że są one legalne. Jako przykład, powiedzmy, że myślisz o zakupie Dentacoin. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie zespołu stojącego za projektem. Dentacoin ma dedykowaną stronę internetową, na której można znaleźć informacje o członkach zespołu i projekcie. Możesz także znaleźć informacje o projekcie na stronach takich jak CryptoCoinNews.com. Jeśli nadal nie jesteś pewien, możesz również znaleźć informacje o członkach zespołu na ich stronach linkedin.

Możesz również szukać czerwonych flag tutaj. Czy zespół wydaje się mieć to, czego potrzeba, aby odnieść sukces? Czy mają wymagane doświadczenie i wiedzę? Jakie są ich wcześniejsze sukcesy i porażki? Jak bardzo są transparentni w kwestii swoich przeszłych działań? Jakie są ich plany na przyszłość? Czy są one realistyczne?rozważ trzymanie vs. handel.