Na stadionie Tottenham Hotspur Stadium dnia 2024-05-14 19:00 odbyło się spotkanie Tottenham - Manchester City zakończone wynikiem 0-2

Mecz pomiędzy Tottenhamem a Manchesterem City, rozegrany w ramach 34. kolejki Premier League na Tottenham Hotspur Stadium, zakończył się zwycięstwem gości 2-0. Spotkanie odbyło się w zeszły wtorek i przez pierwszą połowę nie przyniosło bramek. Dopiero po przerwie podopieczni Pepa Guardioli przełamali obronę gospodarzy, zdobywając dwie decydujące bramki i umacniając swoją pozycję w walce o mistrzostwo Anglii.

Przebieg meczu

Wieczorne spotkanie na Tottenham Hotspur Stadium zapowiadało się jako jedno z najciekawszych starć tego sezonu Premier League. Obie drużyny wiedziały, jak ważne są trzy punkty w kontekście walki o tytuł i miejsca w europejskich pucharach. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice Tottenhamu wypełnili trybuny, gotowi wspierać swoich ulubieńców do ostatniego gwizdka.

Od pierwszych minut meczu obie drużyny próbowały narzucić swoje tempo gry. Pierwsza połowa była pełna intensywności, ale brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Gospodarze stawiali na solidną obronę, z kolei Manchester City starał się rozbijać ich linię defensywy szybkimi kombinacjami. Jedyną kartką w tej części meczu został ukarany Rodrigo Bentancur, który w 36. minucie sfaulował Kevina De Bruyne.

Po przerwie, atmosfera na stadionie nadal była gorąca, a przewaga gości zaczęła się uwidaczniać. W 51. minucie padła pierwsza bramka meczu. Kevin De Bruyne idealnie dośrodkował w pole karne, a Erling Haaland nie dał szans bramkarzowi Tottenhamu, zdobywając gola głową i wyprowadzając Manchester City na prowadzenie.

Tottenham próbował odpowiedzieć, ale ich ataki były skutecznie rozbijane przez defensywę City. W 57. minucie Pape Matar Sarr otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczne wejście w nogi Bernardo Silvy. Kolejna żółta kartka dla gospodarzy pojawiła się w 63. minucie, kiedy Cristian Romero został ukarany za faul na Jacku Grealishu.

Manchester City kontrolował tempo gry, ale Tottenham wciąż szukał okazji do wyrównania. W 70. minucie Mateo Kovačić z Manchesteru City został ukarany żółtą kartką za przerywanie kontrataku gospodarzy. Pomimo to, drużyna Pepa Guardioli nie zwolniła tempa.

W końcówce meczu, napięcie sięgnęło zenitu. Phil Foden dostał żółtą kartkę w 88. minucie za opóźnianie gry, co dodatkowo podgrzało atmosferę. W doliczonym czasie gry, Bernardo Silva otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, ale to nie zatrzymało gości.

Ostatecznie, w 90. minucie, Erling Haaland ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 0-2 dla Manchesteru City. Jego zimna krew pod bramką Tottenhamu była bezcenna i zapewniła drużynie z Manchesteru cenne zwycięstwo.

Gospodarze kończą mecz bez zdobyczy punktowej, a przed nimi trudne mecze z Newcastle i Manchesterem United. Z kolei Manchester City po tym triumfie przygotowuje się na kolejne wyzwania, utrzymując presję na rywali w walce o mistrzostwo.