Spotkanie Manchester City - Tottenham na stadionie Etihad Stadium dnia 2023-12-03 16:30 - końcowy wynik 3-3

W najbardziej oczekiwanym meczu kolejki 14 Premier League drużyny Manchester City i Tottenham zagrały ze sobą na Etihad Stadium. Po emocjonującym widowisku zakończonym wynikiem 3-3, kibice mogli być świadkami prawdziwej piłkarskiej uczty.

Mecz pomiędzy drużynami: Manchester City vs Tottenham

W dniu 3 grudnia 2023 roku o godzinie 16:30 na Etihad Stadium odbył się mecz pomiędzy Manchester City a Tottenham w ramach 14. kolejki Premier League. Sędzią głównym spotkania był Simon Hooper.

Spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Już w 6. minucie Son Heung-Min zdobył bramkę dla Tottenhamu, asystując D. Kulusevski. Trzy minuty później jednak Manchester City wyrównał, również dzięki Sonowi Heung-Minowi, który tym razem pokonał własnego bramkarza. W 31. minucie P. Foden ponownie poprowadził gospodarzy, strzelając bramkę po asyście J. Álvareza. W drugiej połowie G. Lo Celso wyrównał wynik na 2-2, wykorzystując podanie od Son Heung-Mina. Jednak w 81. minucie J. Grealish ponownie poprowadził Manchester City, zdobywając bramkę po asyście E. Haalanda. Niesamowite emocje towarzyszyły ostatnim minutom meczu, gdyż D. Kulusevski wyrównał rezultat na 3-3, asystując B. Johnsonowi w doliczonym czasie gry.

Żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu drużyn. Gospodarze otrzymali żółte kartki: Rodri w 34. minucie, J. Grealish w 61. minucie, Joško Gvardiol w 84. minucie oraz Erling Haaland w 90. minucie. Z kolei zawodnicy Tottenhamu, Destiny Udogie w 38. minucie, Pedro Porro w 74. minucie, Dejan Kulusevski oraz Emerson Royal w 90. minucie.

Nie odnotowano czerwonych kartek podczas tego spotkania.

W najbliższych meczach Manchester City zmierzy się z drużynami Aston Villa, Luton oraz FK Crvena Zvezda, natomiast Tottenham będzie rywalizować z zespołami West Ham, Newcastle oraz Lens.