Tottenham vs Nottingham Forest, wynik spotkania: 3-1

Wczorajszy mecz pomiędzy Tottenhamem a Nottingham Forest w ramach 32. kolejki Premier League dostarczył kibicom wielu emocji. Choć wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1, ostatecznie gospodarze zdołali pokonać rywali 3-1, zapewniając sobie cenne trzy punkty. Spotkanie, które odbyło się 7 kwietnia o godzinie 17:00 na Tottenham Hotspur Stadium, nie zawiódł oczekiwań fanów obu drużyn.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Tottenham a Nottingham Forest

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00 na urokliwym Tottenham Hotspur Stadium, gdzie miejscowa drużyna podejmowała gości z Nottingham Forest. Sędzią głównym spotkania był Simon Hooper z Anglii. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie ekipy walczyły o cenne punkty w ramach 32. kolejki Premier League.

W 15. minucie meczu Tottenham wyszedł na prowadzenie za sprawą Murillo, który ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce, otwierając wynik spotkania 1-0. Jednak szybko odpowiedzieli goście, gdyż w 27. minucie C. Wood zdobył bramkę dla Nottingham Forest po asyście A. Elangi, wyrównując na 1-1.

Po przerwie Tottenham ponownie objął prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się M. van de Ven w 52. minucie, asystując Sonowi Heung-Minowi, ustalając wynik na 2-1. Sytuacja gości komplikowała się, a na 58. minucie Pedro Porro zapewnił Tottenhamowi wygodniejszą przewagę, zdobywając trzeciego gola dla gospodarzy po podaniu R. Bentancura.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny, a zawodnicy dawali z siebie wszystko na boisku. W 25. minucie Timo Werner z Tottenhamu dostał żółtą kartkę, a w 60. minucie Rodrigo Bentancur dołączył do kolegi po faulu na rywalu. Z kolei w drużynie Nottingham Forest kartki otrzymali Ryan Yates (14'), Morgan Gibbs-White (56'), Neco Williams (71') oraz Danilo (78').

Mimo zażartej walki na boisku, żadna ze stron nie otrzymała czerwonej kartki. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Tottenhamu, który tym samym zasłużenie sięgnął po trzy punkty. Następne wyzwania czekają obie drużyny, Tottenham zmierzy się z Newcastle, Manchester City oraz Arsenalem, natomiast Nottingham Forest spotka się z Wolves, Evertonem i ponownie z Manchester City.