Manchester United - Tottenham, wynik spotkania 2-2

W meczu 21. kolejki Premier League drużyny Manchester United i Tottenham zagrały ze sobą w Old Trafford. Wynik końcowy to remis 2-2, a wynik na przerwę to 2-1. Mecz odbył się 14 stycznia 2024 roku o godzinie 16:30.

Relacja z meczu

Emocje sięgały zenitu na Old Trafford, gdzie Manchester United podejmował Tottenham w starciu, które do samego końca nie dawało o sobie zapomnieć. Gospodarze rozpoczęli mecz z ogromnym impetem, szybko zdobywając prowadzenie za sprawą R. Højlunda już w 3. minucie. Jednakże goście szybko odpowiedzieli, kiedy to Richarlison doprowadził do wyrównania po asyście Pedro Porro. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców.

W 40. minucie M. Rashford ustalił wynik na 2-1 na korzyść Manchesteru, dając swojej drużynie przewagę przed przerwą. Jednak po przerwie to Tottenham znów wyrównał, dzięki bramce R. Bentancura, który nie dał szans bramkarzowi Manchesteru. Sędzia rozdawał żółte kartki jak na zawołanie, a zarówno gospodarze jak i goście mieli ku temu powody.

W drugiej połowie obie drużyny starały się zdobyć gola zwycięstwa, ale mimo kilku groźnych sytuacji wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2-2, pozostawiając kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka. Po meczu zawodnicy obu drużyn otrzymali gromkie brawa od publiczności za emocjonujące widowisko, jakie zgotowali swoim fanom.

Następne mecze dla Manchester United to starcia z Wolves, West Ham oraz Aston Villa, natomiast Tottenham zmierzy się z Manchester City, Brentford oraz Everton.