Na obiekcie The American Express Community Stadium odbył się mecz między Brighton i Tottenham zakończony wynikiem 4-2

W meczu 19. kolejki Premier League drużyna Brighton podejmowała ekipę Tottenhamu na własnym boisku, w The American Express Community Stadium. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2 na korzyść gospodarzy, pomimo tego że po pierwszej połowie prowadzenie miała drużyna Brighton 2-0. Mecz odbył się 28 grudnia 2023 roku o godzinie 19:30.

Brighton pokonuje Tottenham 4-2 w widowiskowym meczu Premier League

Mecz pomiędzy drużynami Brighton a Tottenham na stadionie The American Express Community Stadium był zdecydowanie jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń tego sezonu Premier League. Gospodarze zdołali pokonać gości 4-2 w widowiskowym starciu, które dostarczyło kibicom wiele emocji i piłkarskich wrażeń. Przybyli na stadion fani obu drużyn mieli okazję śledzić niezwykle zacięte starcie, które dostarczyło im wiele niezapomnianych chwil.

Sprawozdanie z meczu

Od samego początku spotkania zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko, starając się zdobyć jak najwięcej bramek. Pierwsza bramka padła już w 11. minucie, kiedy J. Hinshelwood z drużyny Brighton wpakował piłkę do siatki, a asystę zanotował João Pedro. Miejscowi zawodnicy nie zwalniali tempa i już w 23. minucie João Pedro podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2-0. Atmosfera na stadionie była niesamowita – kibice dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowitą aurę.

W drugiej połowie gry nadal to gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 63. minucie P. Estupiñán z drużyny Brighton zdobył kolejną bramkę, wykorzystując asystę J. Milnera i ustalił wynik na 3-0. Chwilę później, w 75. minucie, João Pedro zdobył swoją drugą bramkę na tym spotkaniu, powiększając przewagę swojej drużyny na 4-0. Jednakże goście nie zamierzali się poddawać i w 81. minucie A. Véliz zdobył bramkę dla Tottenham. Son Heung-Min zapewnił swojej drużynie drugie trafienie w 85. minucie, skracając prowadzenie gospodarzy na 4-2.

Mecz nie obył się bez emocji, co potwierdzają liczne żółte kartki przyznane zawodnikom obu drużyn. Facundo Buonanotte, Jakub Moder i Lewis Dunk z Brighton oraz Dejan Kulusevski i Richarlison z Tottenham otrzymali żółte kartki za swoje występy. Mimo zaciekłej rywalizacji nie doszło jednak do czerwonych kartek.

Po zakończeniu spotkania kibice obu drużyn opuścili stadion z niecierpliwością czekając na kolejne emocjonujące starcia swoich ulubieńców. Dla Brighton kolejnymi rywalami będą West Ham, Stoke City oraz Wolves, natomiast dla Tottenham czekają mecze z Burnley, Manchester United oraz Brentford.