Mecz Tottenham vs Chelsea zakończony wynikiem 1-4

W jednym z najważniejszych meczów kolejki 11 Premier League doszło do starcia pomiędzy drużynami Tottenhamu i Chelsea. Spotkanie odbyło się na terenie Tottenham Hotspur Stadium, gdzie obie drużyny wielce potrzebowały zdobycia punktów. Mecz zakończył się przewagą Chelsea, które triumfowało nad rywalami wynikiem 4:1. Mimo wyrównanego wyniku na przerwę (1:1), goście potrafili zdominować drugą połowę, zdobywając kolejne trzy bramki. Wynik ten daje im pewne miejsce w czołówce tabeli, natomiast Tottenham musi zebrać się po porażce i szukać sposobu na poprawę formy.

Relacja z meczu: Tottenham - Chelsea

W dniu 6 listopada 2023 roku na stadionie Tottenham Hotspur Stadium odbyło się starcie drużyn Tottenham i Chelsea w ramach 11. kolejki Premier League. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Spotkanie rozpoczęło się energicznie, już w 6. minucie spotkania D. Kulusevski zdobył bramkę dla gospodarzy, a asystę zanotował P. Sarr. Jednak już w 35. minucie C. Palmer doprowadził do wyrównania, ustalając wynik na przerwę na 1-1.

W drugiej połowie meczu Chelsea zaczęło dominować. N. Jackson zdobył bramkę w 75. minucie, ustalając prowadzenie na 1-2, a asystę zanotował R. Sterling. W doliczonym czasie gry to samo duo - N. Jackson i C. Gallagher - kolejno w 90. minucie zdobyli bramki, ustalając wynik na 1-4, a asysty zaliczane są odpowiednio C. Gallagher i C. Palmer.

Mecz nie obył się bez emocji, na co wskazuje liczba kartek - dla drużyny gospodarzy zostały pokazane żółte kartki Destiny Udogie (18', 55') oraz Pape Matar Sarr (45'). Ponadto, Cristian Romero (33') z Tottenham otrzymał czerwoną kartkę. Z kolei dla drużyny Chelsea żółte kartki otrzymali Nicolas Jackson (45'), Levi Colwill (45'), Malo Gusto (86'), Mykhaylo Mudryk (89') oraz Lesley Ugochukwu (90').

Sędzią głównym meczu był Michael Oliver z Anglii.

Następne mecze dla Tottenham to starcia z Aston Villa, Manchester City oraz West Ham, natomiast Chelsea zmierzy się z zespołami Newcastle, Brighton oraz Manchester United.